Cesta za sny

 

Když máte nějaký sny a cíle, neměli byste si říkat

“jó až jednou budu mít to,... nebo pojedu tam,... koupím si toto,... dokážu tamto,... tak až pak budu konečně šťastná!”

AŽPAKY jsou ažpaky a to štěstí “až jednou” bude totiž trvat jen chviličku.

A pokud vím, tak my toužíme být šťastní pořád, kontinuálně, den co den, hodinu co hodinu…

Ale co je vlastně ten CÍL?

Je to ta cesta k němu. To vás udělá nejšťastnějšími. Pokud kráčíte k cíli, milujte už tu cestu k němu. Nejen, že se vám po ní půjde mnohem líp, ale taky “tam” dojdete o mnohem dřív, pokud si ji budete užívat.

A hlavně jděte beze strachu! Nebojte se překážek na té cestě. Nejsou tam “náhodou” jsou tam proto, aby jste měli příležitost se ujistit, že opravdu po této cestě chcete jít. Jsou to příležitosti k dalšímu osobnímu růstu. Pokud to bude překážka, přes kterou to nezvládnete vůbec nic se neděje, to nevadí. Vždy je v blízkosti nějaká jiná cesta, křižovatka, odbočka, vždy se můžete vrátit a vzít to jinudy. Je to úplně stejné jako by jste poprvé jeli autem z Brna do Prahy. Taky nevíte kudy přesně pojedete, co vás na té cestě čeká a jaká bude. Ale víte, že jedete do Prahy a že kdykoli nastane nějaký problém, můžete to vše na té cestě změnit a dokonce můžete změnit i cíl cesty a to je naprosto úžasný!

Takže jediný co máte jistý, je ten okamžik který právě prožíváte. Ta cesta právě TEĎ.

Buďte šťastní už na té cestě.

Už není vůbec žádným tajemstvím, že se nechci vracet po mateřské dovolené do práce. A to je mým velkým snem a cílem. Je to z toho důvodu, že chci být svobodná a nezávislá. Nechci se doprošovat nikoho o nějaké volno, když jsou děti nemocný, chci mít maximální čas na rodinu a svoje koníčky a chci pomáhat lidem plnit si i ty jejich sny. No a k tomu všemu potřebuji vydělávat hodně pěněz. Bez nich bych si nic z toho nemohla dovolit. Takže jsem asi před rokem a půl rozjela své online podnikání, ve kterém se mi docela hned začalo dařit. A jsem hodně blízko ke splnění svého snu. Ale nečekám na “až se nebudu muset vrátit do práce” abych pak mohla být šťastná. To bych se třeba taky nemusela ani dočkat, že jo!

Je potřeba si na té cestě najít to svoje, a dělat opravdu jen věci, které vás dělají šťastnými.

Když teď nad tím tak přemýšlím, tak ani peníze to nejsou. Ano jsem vděčná, že je mám to ano, ale to nejvíc co mě dělá šťastnou “tedy v podnikání” je to když můžu někomu opravdu pomoct. Tam jsem šťastná, tam si říkám, že to má smysl. A vesmírně si to užívám.

Cestou za svými sny nacházím různé klíče, ke všem těm zamčeným dveřím. A je to pecka!

Tolik uvědomění, tolik “AHA” momentů, tolik překonaných překážek, výzev a především zbořený hranice sama v sobě. Tolik výstupů z komfortní zóny. Tolik změn… za posledních pár let….

Jasně,že občas příjdou do cesty překážky, ale když se je naučíme brát jako příležitosti k růstu,vyjdeme z toho zase jako vítězové.

J.P. 1.12.2019