Divná vs. Jedinečná

K napsání tohoto článku mě inspirovala moje nejlepší kamarádka Šárka. Nedávno jsme se bavily a vyšlo z toho, že jsme obě divný. Každá tak trochu jinak a po svém.

Do toho jsem si vzpomněla, jak jedna moje známá (shodou okolností moje obchodní partnerka) říkala něco o mě svému manželovi a ten se jí zeptal „ta divná?“

Co vlastně určuje tu onu divnost? Ano i já občas o někom řeknu, že je zvláštní. Ale když se nad tím člověk pořádně zamyslí, tak normální je stejně tak relativní jako pravda.

Co je pro někoho normální, nemusí být normální pro druhýho, že jo!

A víte co? Ta moje Šárka náhodou vůbec není divná. To je tak osobitá, empatická a pravdivá žena s velkým Ž! Je vlastně mimořádně jedinečná a já miluju jedinečný lidi. A protože miluju i sebe, tak se vůbec nebojím napsat, že i já jsem jedinečná. I když medituju, i když už nechci chodit do práce, i když mě nebaví uklízení a žehlení, i když…takových i když by se našlo ještě spousty…. prostě jsem jedinečná, originál a tečka.

A víte co? VY VŠICHNI JSTE JEDINEČNÍ…

Ano jste! Nikdo není divnej, nebo zvláštní. Všichni jsme originální kus, speciální edice. Všichni jsme dokonalý ve své nedokonalosti takový, jací jsme a jsme jedineční!

Naše mysl vždy vidí nejdřív ty nedokonalosti, stejně jako si všímá víc všech špatných věcí, dává pozornost negativním myšlenkám před pozitivními, a tak si často na lidech spíš uvědomujeme ty nedostatky, než abychom se zaměřili na to, co je na tom člověku krásnýho… v čem vyniká… A děláme to tak i u sebe… Nebo možná především u sebe!

Celej život se peskujem za to, jak jsme tlustý, ošklivý, jak nám nesluší to či ono, jak máme blbý vlasy a neumíme tamto, a nedokážeme tohle a že nejsme dost dobří pro toto.

A když se vás zeptám, jak vám tady ty mínění o sobě samých pomohly a v čem? Vsadím se, že odpověď by byla, že nepomohly nijak. Tak možná je na čase vyzkoušet něco jinýho. Místo hejtování sebe sama a ostatních zkusit sílu oceňování.

V oceňování je totiž obrovská síla. Je to taková mentální technika, kterou trénujete svůj mozek a učíte ho zaměřovat pozornost místo na negativní, na pozitivní. A to je totiž důležitý pokud chcete, aby se vám pozitivní věci začaly projektovat do života.

Takže poselství tohoto článku je „Hlavně ne-buďte normální, protože jen svojí JEDINEČNOSTÍ přispějete nejdřív sobě a pak i světu.“

S láskou Jana ♥ 10.11.2019