Vděčnost hýbe vesmírem

Často sdílím nějaké citáty a nějaké svoje zkušenosti s vděčností. Vím, že jsem na své cestě už inspirovala hodně lidí, ale taky vím, že většina lidí dá jen příspěvku lajk, protože v daný moment se jim sice citát líbí, ale nevidí tu hloubku, která je v tom ukrytá. Vím to, protože ještě pár let zpátky jsem dělala to stejný.

S vděčností je to asi tak… pokud nejste už teď vděční za to, co všechno už máte právě teď, tak si blokujete proud vděčnosti. Nemůže vám do cesty přijít víc věcí, situací a lidí, za které budete moct být vděční, pokud nejste vděční už za to všechno co máte teď. A ruku na srdce žijeme teď v úžasné době...podívejte se kolem sebe co všechno máte...už jen pokud čtete tento článek, tak máte mobil nebo počítač, máte internetové připojení, vaše domácnosti jsou vybavené ( pračka, myčka, sušička,mikrovlnka).Máte střechu nad hlavou, co jíst a pít,..... A přes to všechno jsou lidi dost často stále s něčím nespokojení.

Tajemství vděčnosti je právě v tom, že pokud se budeme opakovaně zaměřovat na to, za co jsme vděční… trénujeme mozek, aby si všímal toho pozitivního a pak kolem sebe budeme pozorovat plno dalších a dalších příležitostí k tomu “být vděčný”. Tyto příležitosti budou chodit do vašeho života až se to chvílemi bude tvářit jako zázrak. Ale je to pouhé zaměřování pozornosti spojené se zákonem přitažlivosti. Vděčnost přitahuje jako magnet zase další vděčnost.

Píšu pouhé, ale ono to zní sice jednoduše, vlastně je to jednoduché...ale i není. Největší potíž, kterou s tím lidi mají je asi ta, že buď tomu nevěří, což vlastně vůbec nevadí. Nebo nevytrvají dostatečně dlouho na to, aby se jim vděčnost začala manifestovat do života. Nejlepší je totiž, když si z toho uděláte takový nový návyk-zvyk a žijete s vděčností nejlíp až do konce života.

A jak na to teda v praxi?

Je to úplně jednoduchý! Mám pro vás jednu techniku, která už je tak profláknutá, že už jí snad musí každej znát, ale přeci se najde plno lidí, kteří o ní ještě nikdy neslyšeli.

Nemusíte se bát, že jsou to nějaké ezokeci, to fakt nejsou. Vděčnost ta tu byla vždycky, jen opravdu s tím vším, co teď vše máme ,přestáváme být vděční čím dál víc. A mozek ten tady byl taky vždycky 😀 a dnes už je vědecky dokázáno jak mozek funguje, a že sice nemůžeme mazat ty vyjetý dráhy v mozku, ale můžeme je právě překrývat, těmi novými návyky. A kdo by chtěl vědomě překrývat něčím negativním? Vděčnost je pozitivní aspekt, a pozitivní život vyžaduje zaměřování pozornosti na pozitivní věci.

“Deník vděčnosti” pište si deník vděčnosti! Každej jeden den si večer na 5 minut sedněte jen sami se sebou a deníkem(může to být klidně sešit, diář, nebo fakt deník určený jen k tomu) a napište si pět věcí, za který jste ten den opravdu vděčný, že je máte, že se staly… a to je všecko 🙂 Jednoduchý, že?

Nečekejte nějaký výsledky hned a nečekejte vlastně nic...žijte dál, jen teď i s novým návykem a uvidíte, že časem vám budou chodit do života nové a nové příležitosti k tomu “být vděčný”.  Vděčnost prostě hýbe s celým vesmírem.

S láskou J. ♥ 17.11.2019

„Nelze být vděčný a nešťastný zároveň.“

— Anthony de Mello indický spisovatel 1931 - 1987